Remont w „trzydziestce” niezagrożony

Decyzją sanepidu boisko przy SP nr 30 z powodu spękań zostało wyłączone z użytkowania

Piotr Popiel (PiS) ponownie interpeluje w sprawie modernizacji boisk przy Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego przy ul. Nałkowskich w Lublinie. Ratusz uspokaja – remont obiektów sportowych przy tej placówce nie jest zagrożony.


Szkoła Podstawowa na osiedlu Nałkowskich dysponuje rozległą, ale nieco przestarzałą bazą sportową. W ubiegłym roku na początku października boisko piłkarskie i bieżnia zostały na polecenie sanepidu zamknięte z powodu popękanej nawierzchni. Zmotywowany licznymi prośbami mieszkańców radny apelował o szybkie działanie w tej sprawie. Umieszczenie kwoty 1,5 mln zł w tegorocznym budżecie miasta pozwoliło na podjęcie prac przygotowawczych na zdegradowanych boiskach.

– Nie ukrywam, iż z wielką radością przyjąłem informację, że w ramach zarezerwowanej kwoty możliwa jest nie tylko gruntowna przebudowa aktualnie istniejącego boiska do koszykówki, które zlokalizowane jest naprzeciw nieruchomości Samsonowicza 27, ale również możliwości rozpoczęcia prac budowlanych na dużym boisku do piłki nożnej ze sztuczną murawą – pisze radny Piotr Popiel w swojej najnowszej majowej interpelacji.

Jednocześnie, w związku z trwającą epidemią, niepokoi się o stan prac podjętych w celu remontu boiska. – Czy przedmiotowe zadanie będzie mogło być zrealizowane w bieżącym roku? – pyta.

Na interpelację zdążył już odpowiedzieć Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju, zapewniając, że przebudowa boisk zostanie zrealizowana w tym roku. Jest już aktualne pozwolenie na budowę oraz została rozpoczęta procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy. EK