Remont w Zorzy

Seanse w kinie „Zorza” z powodu epidemii nie odbywają się, ale czas ten wykorzystywany jest na prace remontowo-adaptacyjne. Gdy widzowie wrócą do kina, czekać ich będzie kilka niespodzianek.

W Centrum Kultury Filmowej „Zorza” wymieniona została wykładzina. Dla ułatwienia zachowania czystości zastosowano dwa rodzaje materiałów: wykładzinę dywanową oraz PCV. W kinie zamontowane też będzie nowe oświetlenie i tzw. pętla indukcyjna wspomagająca działanie indukcyjnych aparatów słuchowych.

Dzięki temu osoby używające takich urządzeń będą mogły cieszyć się dobrą jakością dźwięku kinowego. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Chełm. Przed epidemią chełmianie chętnie wybierali się na seanse do „Zorzy”, ale potem sale świeciły pustkami. W CKF „Zorza” mają nadzieję, że widzowie wkrótce będą mogli zasiąść w odnowionej sali projekcyjnej i korzystać z przygotowanych udogodnień.

Według wytycznych rządowych od 28 listopada do 27 grudnia trwa tzw. etap odpowiedzialności, w którym zawieszona jest działalność kin. Od 28 grudnia mamy wejść w tzw. etap stabilizacji, czyli w zależności od sytuacji epidemicznej możliwy będzie stopniowy powrót do stref czerwonych, żółtych i zielonych. Oznacza to ewentualny powrót do zasady: 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność w kinach i teatrach, przy udostępnieniu co czwartego miejsca na widowni. (mo, fot. UM Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here