Remont w weekend – to możliwe!

Gruntowne odnowienie domu lub mieszkania w ciągu weekendu? Większość powiedziałoby z pewnością „niemożliwe”. Produkty z oferty Baumit udowadniają jednak, że taki plan jest jak najbardziej wykonalny i to z zachowaniem najwyższych standardów i jakości.
Wiele osób odkłada decyzję o remoncie z obawy nie tylko o koszty tego przedsięwzięcia, ale też czas jego trwania. Materiały schnące przez wiele godzin i przedłużające się prace wykończeniowe nierzadko zmuszają do spędzenia kolejnych dni poza domem czy mieszkaniem i pogłębiają frustrację spowodowaną niekomfortową sytuacją. Wbrew powszechnej opinii, przeprowadzenie prac renowacyjnych i naprawczych – nawet tak zaawansowanych, jak wyrównywanie i kładzenie podłóg – nie musi zabierać nam cennych dni urlopu. By wykonać wiele z nich, często wystarczy jeden wolny weekend i odpowiednie produkty, które ułatwią i przyspieszą nasze działania.– W odpowiedzi na coraz szybsze tempo życia i rosnące wymagania klientów, postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym, którzy szanują swój czas i obawiają się podjęcia decyzji o remoncie właśnie ze względu na jego długi okres trwania. Żeby uczynić zadość tym oczekiwaniom, stworzyliśmy serię produktów, które cechuje nie tylko łatwość użycia i wysoka jakość, ale również duża oszczędność czasu – tak istotnego w trakcie prac budowlanych i wykończeniowych – mówi Tomasz Jarzyna, Product Manager w firmie Baumit.

Bez gipsu ani rusz! Nieodzownym pomocnikiem przy każdym niemal remoncie jest gips szpachlowy. Sprawdzi się on nie tylko podczas niwelowania dużych nierówności, wypełniania ubytków i pęknięć w tynkach – tak powszechnych w blokach z tzw. „wielkiej płyty” – lecz także przy wyrównywaniu powierzchni ścian przed nanoszeniem na nie gładzi, tapet czy powłok malarskich, a także maskowania instalacji elektrycznych. Ze względu na mnogość prac, które należałoby wykonać przy jego użyciu w trakcie odnawiania własnego M, wiele osób odkłada decyzję o remoncie. Perspektywa zmierzenia się z niedoskonałościami ścian nie powinna jednak zniechęcać nas do renowacji. Szczególnie, że na rynku dostępne są produkty, których pomoc będzie nieoceniona, gdy zależy nam, by szybko uporać się z remontem. Przy szpachlowaniu ubytków i wyrównywaniu większych nierówności trafnym wyborem jest Baumit FinoFill, gips szpachlowy, który ze względu na swoje właściwości i skład ma wyjątkową twardość i może być nakładany grubą – do 10 mm – pojedynczą warstwą. Dzięki temu nawet duże nierówności czy pęknięcia mogą zostać uzupełnione „za jednym zamachem”, co pozytywnie wpływa na kosztorys napraw i ich przebieg.
Gładkie jak jedwab – Idealnie gładkie, czyste i białe ściany to nie tylko doskonałe tło dla mebli, sprzętów i elementów dekoracyjnych zgromadzonych w mieszkaniu, ale również ozdoba i wizytówka domu w jednym. Niestety, zwłaszcza w blokach mieszkalnych ich stan często pozostawia wiele do życzenia – zauważa ekspert firmy Baumit. Ze względu na dużą powierzchnię i tym samym ich widoczność warto zadbać o to, by ściany były jednolite zarówno pod względem faktury, jak i koloru. Żeby to osiągnąć, nie ma wcale konieczności żmudnego zrywania tynku, chyba, że się łuszczy i odpada. Wtedy luźne fragmenty ściany trzeba zeskrobać, by nie osłabiły przyczepności kolejnych warstw. Gotowa gładź szpachlowa FinoFinish S zapewni najwyższą jakość wykończenia, oszczędzając przy tym cenne godziny. Dzięki swojej formule i konsystencji pasty jest ona bowiem gotowa do natychmiastowego użycia i bardzo prosta w aplikacji, a co więcej, nie wymaga wcześniejszego gruntowania podłoża. Nie trzeba również posiadać specjalnych narzędzi, by przy jej pomocy uzyskać doskonałą bazę pod dalsze prace – jest bowiem na tyle uniwersalna, że można ją nakładać zarówno ręcznie, stalową pacą, jak i za pomocą maszynowego agregatu. Efekt? Śnieżna biel i idealna faktura nawet przy zastosowaniu cienkiej warstwy.
Mat. www.baumit.com