Remonty dróg – w końcu!

Znamy plany remontów dróg powiatowych w powiecie włodawskim. Ile jest na to pieniędzy? – Mało nie jest, choć zawsze chce się więcej – mówi starosta Andrzej Romańczuk. Ekipy remontowe wyruszyły w teren w ubiegłym tygodniu.

Bieżące remonty dróg w tym roku obejmą wszystkie drogi powiatowe o nawierzchni bitumicznej, prawie 300 km i będą to remonty cząstkowe wykonywane przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów. Zaplanowano również remonty dróg gruntowych w Zaświatyczach, Susznie, na odcinkach Hańsk – Macoszyn, Potoki – Łukówek. Będą też ścinki poboczy. Remonty bieżące obejmą mosty, m.in. w Suchawie, kol. Zahajki, Lipówce, Macoszynie Dużym, Urszulinie i Dańcach.
Poza zadaniami remontowymi z bieżącego utrzymania dróg Zarząd Dróg Powiatowych we Włodawie realizuje zadania inwestycyjne. Przebuduje cztery drogi oraz wybuduje dwa chodniki. W Dębowcu (gm. Urszulin) poszerzy na odcinku 200 m jezdnię. W Zawadówce podobny odcinek zostanie wyremontowany przy pomocy nowej nawierzchni. Również 200-metrowy odcinek drogi powiatowej zostanie wyremontowany w Przymiarkach (gm. Urszulin). Najdłuższy 1,2 km odcinek drogi powiatowej zostanie dokończony w Korolówce. ZDP wybuduje także chodniki – w Korolówce-Osadzie (156 m) oraz w Żukowie – w tym roku od istniejącego chodnika do przystanku autobusowego.
Jednak kierowców najbardziej zainteresuje informacja, że Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe zaczęło już pozimowe łatanie ubytków. W ubiegłym tygodniu ekipy wyjechały do gminy Hanna i sukcesywnie mają się przemieszczać na południe powiatu. A roboty mają multum, bo tej wiosny powiatowe szosy przedstawiają dość żałosny widok. Nie brakuje takich odcinków, na których nie da się ominąć dziur i wyrw. (pk)