Reprezentanci Sekcji Biegowej Ruch Izbica startowali na Pogórzu Dynowskim oraz w stolicy

Kolejne starty w obecnym sezonie biegowym mają za sobą zawodnicy i zawodniczki Ruchu Izbica. Tym razem rywalizowali na Pogórzu Dynowskim w popularnym trailowym festiwalu „Duch Pogórza” oraz w 17. Półmaratonie Warszawskim.

Na Pogórzu Dynowskim z dystansem 34 km i ok. 1300 m przewyższeń zmierzył się Krzysztof Żurek. Reprezentant SB Ruch spisał się znakomicie, z czasem 3 godziny 38 minut i 35 sekund zajął trzecie miejsce!

W stolicy, w 17. Półmaratonie Warszawskim pobiegło pięciu naszych zawodników i dwie zawodniczki W gronie ponad 6 tysięcy biegaczy najlepiej, ustanawiając rekordy życiowe spisali się Marek Antończak, który z czasem 1:23.14 zajął 312 miejsce (drugie wśród Służb Medycznych!) oraz Małgorzata Smyk, która pokonała dystans w 1:33.28, plasując się na 82. miejscu wśród kobiet i pierwszym w kategorii Urzędnik Publiczny!

Pozostałe miejsca reprezentantów SB Ruch w 17. Półmaratonie Warszawskim: 361. Andrzej Łoiński (1:24.06), 967. Łukasz Smyk (1:32.09), 2501. Marcin Ścibor (1:44.20), 2749. Marcin Malinowski (1:45.42),1104. (kobiety) Jolanta Bojarczuk 2:02.28.

W Warszawie opórcz półmaratonu rywalizowano także na dystanie 5 km. Ireneusz Golec z nowym rekordem życiowym – 17:29 zajął 76. miejsce. Krzysztof Cichosz także wybiegał życiówkę – 18:35 i był 129. Anna Czerniak, która po dłuższej przerwie powróciła do biegowej rywalizacji i z czasem 26:15 uplasowała się na 217. miejscu. (bas)