Robert Kościuk nowym burmistrzem

45 głosów zdecydowało. Taką ilością „krzyżyków” Robert Kościuk pokonał Andrzeja Jakubca w drugiej turze wyborów burmistrza Krasnegostawu. – Serdecznie dziękuję mieszkańcom Krasnegostawu za udział w wyborach. Dziękuję za oddane głosy poparcia. Moja wygrana to przede wszystkim zobowiązanie do realizacji programu działań, pracy na rzecz miasta i wszystkich mieszkańców – mówi „Nowemu Tygodniowi” Kościuk.

Druga tura wyborów burmistrza Krasnegostawu była niezwykle wyrównana. Gdy po zakończonym głosowaniu do komitetów wyborczych Andrzeja Jakubca i Roberta Kościuka spływały cząstkowe wyniki, raz prowadził Kościuk, raz Jakubiec. Ostatecznie różnica między kandydatami była minimalna. Na Roberta Kościuka, popieranego przez PiS, zagłosowało 3508 mieszkańców Krasnegostawu, na Andrzeja Jakubca z PZK – 3463. To zaledwie 45 głosów różnicy! Frekwencja wyniosła 44,87 procent, prawie 6 procent mniej niż w I turze.

– Tegoroczne wybory samorządowe pokazały niewątpliwie, że bardzo trudno jest przekonać do siebie wyborcę. Można się było przekonać o tym nie tylko w Krasnymstawie, ale również w innych miastach – komentuje wyniki wyborów Robert Kościuk. – Ostrą rywalizację było widać od początku do końca. W żaden sposób nie dało się przewidzieć ostatecznego wyniku. Każdy z kandydatów prowadził kampanię w zupełnie innym stylu. Zbliżony wynik wyborczy pokazał wyrównaną rywalizację, pomimo dwóch różnych sposobów jej prowadzenia.

W moim komitecie podjęliśmy decyzję o tym, by nieco odejść od klasycznej formuły prowadzenia kampanii. Duży nacisk kładliśmy w związku z tym na przekaz drogą elektroniczną, poprzez Facebook oraz stronę internetową. Jednak prawda jest taka, że na wygraną złożyło się wiele różnych czynników – dodaje. Nowy burmistrz Krasnegostawu za pośrednictwem „Nowego Tygodnia” dziękuje mieszkańcom za udział w wyborach i oddane na niego głosy. – Moja wygrana to przede wszystkim zobowiązanie do realizacji programu działań, pracy na rzecz miasta i wszystkich mieszkańców – podsumowuje.

Co ciekawe, mimo przegranej, z wyniku wyborów zadowolony jest też Andrzej Jakubiec. Zwłaszcza, że przez ostatnie 4 lata były wieloletni burmistrz Krasnegostawu nie brał udziału w życiu publicznym, nie udzielał się w polityce.

– Dziękuję z całego serca za udział w wyborach i wszystkie głosy oddane na kandydatów Porozumienia Ziemi Krasnostawskiej. Naprawdę niewiele zabrakło do pełnego zwycięstwa! – mówi. – Wysoki wynik w obu turach oraz zdobycie siedmiu mandatów w radzie miasta uważam za wielki sukces Komitetu Wyborczego PZK.

Tworząc największy klub radnych, dołożymy wszelkich starań, aby realizować program wyborczy, który przełoży się na dynamiczny rozwój Krasnegostawu. Gratuluję panu Kościukowi i liczę na wspólną pracę dla dobra mieszkańców naszego miasta – dodaje. (kg)