Robią, aż miło patrzeć

Wkrótce do Rejowca przeprowadzą się pensjonariusze domów pomocy społecznej a do Pławanic trafią pracownicy i podopieczni poradni psychologiczno-pedagogicznej m.in. z Dubienki. Przebudowa obiektów idzie pełną parą. Mieszkańcy gmin cieszą się, że puste budynki znowu zatętnią życiem.

Przebudowa dawnego liceum i internatu w Rejowcu na dom pomocy społecznej rozpoczęła się w 2020 roku. Powiat pozyskał na pierwszy etap prac adaptacyjnych 2,5 mln zł. W bieżącym roku wyda drugie tyle, także pozyskane z zewnątrz, na dokończenie inwestycji. Postępem prac powiat pochwalił się na swojej stronie internetowej. Trzeba przyznać, że zmiana już jest imponująca. Na podopiecznych przyszłego DPS czekają bardzo dobre warunki. Według wstępnych założeń w przebudowanej szkole powstanie 88 miejsc w trzyosobowych pokojach z łazienkami.

Dla ułatwienia komunikacji w budynku zainstalowana jest winda. W piwnicy zaplanowano pomieszczenia techniczne. Parter i piętro zajmą pokoje mieszkalne. Na poddaszu będą gabinety rehabilitacyjne, pokoje gościnne i socjalne, biura i kaplica. Do Rejowca trafią pensjonariusze po roszadach w powiatowych domach pomocy. O budynki w Chojnie Nowym i Kaniem, w których mieszczą się placówki powiatu, wystąpili spadkobiercy właścicieli i uzyskali pozytywne decyzje wojewody. Nieruchomość w Chojnie przejmie rodzina Orłowskich, a w Kaniem – Wojciechowskich. Część pensjonariuszy trafi do nowej placówki w Rejowca, a część – do Nowin.

Prace budowlane postępują także przy budynku szkoły podstawowej w Pławanicach, którą gmina przekazała powiatowi na potrzeby nowej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dobudowano już podjazdy dla niepełnosprawnych i odnawiane jest wnętrze budynku. Poradnia ma zacząć działać jeszcze w połowie tego roku. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here