W rocznicę zbrodni na Ormianach

24 kwietnia o 17.30 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się koncert z okazji 102. rocznicy Genocydu (ludobójstwa) Ormian.

Na scenie pojawi się grupa Ararat, którą tworzą muzycy współpracujący z artystami takimi jak Maria Pomianowska, Adam Strug czy zespół Mosaic, a są to: Sebastian Wielądek (duduk, ney, lira korbowa), Wojtek Lubertowicz (duduk, instrumenty perkusyjne), Mateusz Szemraj (lutnia oud, gitara) oraz Hubert Płoniewicz (kanun). – Panowie zagrają tradycyjne melodie ormiańskie. Po koncercie zapraszamy na degustacje specjałów tradycyjnej kuchni ormiańskiej. Całość poprowadzi Hovhannes Aleksanyan – zapowiada Damian Kozyrski, dyrektor KDK.
Ludobójstwo (Genocyd) Ormian to nazwa ludobójstwa popełnionego na ludności ormiańskiej w Imperium Osmańskim w czasie I wojny światowej w latach 1915–1917. Ocenia się, że w jego wyniku zginąć mogło około 1,5 mln ludzi. Ludobójstwo Ormian jest drugim po Holocauście najlepiej udokumentowanym i opisanym ludobójstwem dokonanym przez władze państwowe na grupie etnicznej w czasach nowożytnych. (k)