Rodzice skarżą na dyrektor

Grupa rodziców uczniów jednej z klas złożyła do kuratorium oświaty skargę na dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Ewę Jakubowicz-Machajską. Są niezadowoleni z rezultatów podjętych działań dotyczących rozwiązania konfliktu między nimi, a… innym rodzicem. A za kilka dni Ewa Jakubowicz-Machajska ma przystąpić do konkursu na dyrektora „Piątki”, bo dobiega końca jej druga kadencja.

W jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 5 od jakiegoś czasu trwa konflikt między ogółem rodziców, a matką jednego z uczniów. Kobieta miała podobno oczerniać inne dzieci, a także rodziców. Ci o rozwiązanie sporu zwrócili się do dyrektor placówki Ewy Jakubowicz-Machajskiej.

– W tę sprawę zaangażowane są różne instytucje, począwszy od pedagoga szkolnego, a na policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie i Wydziale Rodzinnym Sądu Rejonowego w Chełmie skończywszy – mówi dyrektor SP nr 5. – Zwróciłam się z prośbą do dzielnicowej, by pomogła nam rozwiązać konflikt. Rodzice nawzajem się obrażają. Sprawa nie jest prosta, bo żadna ze stron nie zamierza ulec. Jakikolwiek kompromis w tym momencie jest trudny do osiągnięcia. Szkoła, jak widać, podjęła wiele działań, by pogodzić zwaśnione strony.

Rodzice uczniów z tych działań najwyraźniej nie byli zadowoleni i złożyli do kuratorium oświaty skargę na dyrektor Jakubowicz-Machajską. Według nich szkoła niewiele robi, by zażegnać konflikt. – Takie sytuacje w szkołach mają miejsce. Mamy nadzieję, że kuratorium wyjaśni sprawę i wszystko wróci do normy – dodaje E. Jakubowicz-Machajska.

W najbliższych dniach odbędzie się konkurs na dyrektora SP nr 5, bo z 31 sierpnia br. Ewie Jakubowicz-Machajskiej kończy się druga kadencja. Czy skarga i zamieszanie wokół niej mogą wpłynąć na wynik konkursu? Raczej mało prawdopodobne, bo Jakubowicz-Machajska jest jedyną kandydatką i wśród miejskich urzędników ma dobrą opinię. S