Rodzice znęcali się nad 2-latką. Czy córeczka jeszcze do nich wróci?

Maltretowana przez rodziców 2-letnia dziewczynka prawdopodobnie już nie wróci do swoich katów. 26-letni Paweł G. i jego konkubina, 21-letnia Klaudia O., usłyszeli prokuratorskie zarzuty.


O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wówczas było wiadomo, że zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem usłyszał ojciec dziecka. Teraz wiadomo, że znęcała się także matka. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia, a jej partnerowi do 10 lat.
Para mieszkała przy ul. Gęsiej w Lublinie. Stroniła od sąsiadów. Ci zauważyli, że dziewczynka była zaniedbana i wystraszona. Tuż przed zatrzymaniem rodziców, słychać było w ich domu płacz i krzyki. Potem jedna z mieszkanek widziała u dziecka rozciętą wargę i guza na głowie. To ją zaniepokoiło i dała znać pomocy społecznej.
Matka i ojciec przekonywali, że córka spadła ze schodów, ale lekarze w szpitalu stwierdzili, że 2-latka była prawdopodobnie bita twardym przedmiotem, miała otarcia i siniaki.
Wobec Klaudii O. zastosowano dozór policji. Jej konkubent trafił do aresztu. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o ustanowienie zastępczej opieki nad dzieckiem. LL