W rodzinie siła… gospodarki

W najbliższy piątek, 17 listopada, w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się Wschodnie Forum Firm Rodzinnych. Przedstawiciele rodzinnych biznesów spotkają się w Lublinie już po raz drugi, by wymienić się doświadczeniami i szukać pomysłów na rozwój takich przedsiębiorstw, stanowiących ważny element krajowej gospodarki.


Inicjatorami Forum są europoseł Krzysztof Hetman oraz prezes Stowarzyszenia „Aktywna Europa”, Mariusz Filipek. Celem wydarzenia jest stworzenie dla przedsiębiorców platformy wymiany doświadczeń oraz zachęcanie właścicieli firm rodzinnych do zdobywania wiedzy oraz nawiązywania współpracy umożliwiającej rozwój i ekspansję rynkową.
– Zależy nam również na motywowaniu takich przedsiębiorstw do tworzenia innowacji oraz korzystania z nowatorskich rozwiązań w zakresie promocji i budowania firmy oraz na propagowaniu w obrocie gospodarczym cennych wartości i tradycji, o jakie opierają swą działalność firmy rodzinne – mówią organizatorzy Forum.
Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie podpisanie Deklaracji dla wspierania i rozwoju firm rodzinnych.
Gośćmi specjalnymi Forum będą znany ekonomista i analityk rynków finansowych Marek Zuber oraz redaktorzy programów biznesowych w telewizji Polsat, Wojciech Szeląg i Ernest Bodziuch. (RD)