Rodzinne spotkanie z „Arką Noego”

10 czerwca (niedziela) na boisku sportowym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy alei Spółdzielczości Pracy 65 już po raz dziesiąty spotkają się mieszkańcy Ponikwody. Będą bawić się wspólnie na X Parafialnym Festynie Rodzinnym „Rodzinalia 2018”.

Jubileuszowy festyn w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbywa się w ramach Programu Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina. W tym roku także nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych. W niedzielne popołudnie podczas plenerowej zabawy można będzie wziąć udział w zawodach sportowych, licznych grach i zabawach czy wspólnym tańczeniu zumby. Swoje wozy bojowe i ich wyposażenie pokażą lubelskie służby mundurowe. Mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z porad medycznych, zawodowych czy pedagogicznych. Dzieciaki na pewno chętnie poszaleją na dmuchanych zamkach. Dla najmłodszych przygotowano też warsztaty plastyczne, rękodzielnicze czy nawet… archeologiczne. Festynowi towarzyszyć będą występy muzyczne i taneczne. Nie zabraknie kącika gastronomicznego z grochówką i bigosem i oczywiście jubileuszowego tortu. Do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców dzielnicy zaprasza ks. Roman Frąckowiak (MIC), proboszcz parafii na „Bazylianówce” i ojcowie marianie. Początek festynu o godzinie 13.30. Gwiazdą wieczoru będzie zespół dziecięcy „Arka Noego”, który zagra, zaśpiewa i zatańczy o godzinie 18.30.

Honorowy patronat nad „Rodzinaliami” objęli: abp. Stanisław Budzik, metropolita archidiecezji lubelskiej, Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, ks. Tomasz Nowaczek, przełożony prowincjonalny zgromadzenia księży marianów. (EM.K.)