Rodzinny weekend na Targach Lublin

Jeśli ktoś narzekał na brak atrakcji podczas niedawnego długiego weekendu majowego, to powinien skorzystać już w najbliższą sobotę i niedzielę z propozycji przygotowanej przez Targi Lublin. 12 i 13 maja przy ul. Dworcowej 11 odbędzie się Lubelska Majówka– Festiwal Aktywności Lokalnej.

Przez dwa dni w Targach Lublin zaprezentowany zostanie dorobek kulturalny poszczególnych sołectw oraz Lokalnych Grup Działania z województwa lubelskiego.

W programie Festiwalu Aktywności Lokalnej znalazły się także kuchnia regionalna i wspólne biesiadowanie, pokazy sztuki ludowej i dawnych zawodów m.in. garncarstwo i wyplatanie ze słomy oraz wielki kiermasz ogrodniczy z roślinami, kwiatami i krzewami owocowymi. Nie zabraknie też food trucków i browarów rzemieślniczych.

Lalki, kucyki, roboty i teatr dla dzieci

Podczas Lubelskiej Majówki będzie stworzona specjalna strefa zabaw dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach projektowania i tworzenia szmacianych lalek, tworzenia magicznych butelek sensorycznych czy robienia lizaków. Przygotowany będzie dla nich kącik historyczny i rysunkowy, a także zajęcia z robotami i klockami Lego. Aktywne maluchy będą mogły przejechać się na kucyku czy poskakać na trampolinach i dmuchańcach.

Pierwszego dnuia imprezy specjalnie dla najmłodszych wystąpi Teatr Muzyczny w Lublinie.
Sobota po lubelsku, niedziela z gwiazdami

Na Lubelskiej Majówce zaprezentowany będzie bogaty program sceniczny. W sobotę będą promować się artyści z Lublina. Wystąpią tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, aktorzy Teatru Muzycznego, zespół Wita-Mina D, zespół VaBank i kabaret QQ na muniu. Natomiast w niedzielę wystąpią gwiazdy festiwalu – CLEO i Kabaret pod Wyrwigroszem.

Dla zdrowia

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, podczas imprezy będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze, sprawdzić pomiar cukru we krwi i zmierzyć poziom nikotyny w wydychanym powietrzu, a także skonsultować się w sprawie badań mammograficznych i cytologicznych.

Lubelska Majówka odbędzie się Targach Lublin, przy ul. Dworcowej 11, w sobotę 12 maja w godzinach 10-20 i w niedzielę 13 maja w godzinach 10-18.

Bilety na wydarzenie w cenie 5 złotych będzie można kupić w kasach przy wejściu na teren Targów Lublin.

Wstęp bezpłatny dla dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, osoby do 16. roku życia z niepełnosprawnością oraz osoby po 16. roku życia ze znacznym stopniem niepełnosprawności (na podstawie orzeczenia).

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.majowka.targi.lublin.pl oraz na profilu wydarzeniu na Facebooku – „Lubelska Majówka na Targach Lublin”.
KB