Rok jubileuszowy zainaugurowany

Zespół Szkół Technicznych zainaugurował rok jubileuszowy – 90-lecie istnienia szkoły. W uroczystej akademii uczestniczyli obecni i byli nauczyciele, rodzice, uczniowie i goście.

Inauguracja roku jubileuszowego została połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor ZST Barbara Baluk podziękowała wszystkim nauczycielom, byłym i obecnym, za pracę i wkład w rozwój placówki, a rodzicom za udzielane wsparcie dla szkoły. Głos zabrał również jej poprzednik Ryszard Masiewicz, który wspominał sukcesy szkoły, zwłaszcza te sportowe. Absolwentami Zespołu Szkół Technicznych są m.in. bracia Dariusz i Piotr Jabłońscy, a w placówce uczył Krzysztof Grabczuk, sędzia turnieju zapaśniczego na igrzyskach olimpijskich w Atlancie w 1996 r. – Nasze dobre wyniki sportowe miały znaczenie przy wyborze lokalizacji hali sportowo-widowiskowej – podkreślił Masiewicz. W prezentacji multimedialnej przedstawiono też trochę historii ZST. Po uroczystej akademii przed szkołą posadzono dąb pokoleń, a obok niego została złożona Kapsuła Czasu ze zdjęciami uczniów wszystkich klas i wydaniem „Nowego Tygodnia”, który patronuje Jubileuszowi 90-lecia ZST.
Jubileusz szkoły przypada na przyszły rok. Wszystko wskazuje na to, że główne uroczystości odbędą się w czerwcu. Do tego czasu szkoła ma w planach organizację imprez, które będą nawiązywały do 90-lecia. (ptr)