Romeo w cudzym seicento

Pijany i stęskniony ukradł nocą samochód służący do rozwożenia kebabów i pojechał nim do dziewczyny w Lublinie. Po drodze zgarnął kolegę i doprowadził do zderzenia z chryslerem.

W poniedziałek rano (28 listopada) dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży seicento, do której doszło nocą w centrum miasta.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że auto służyło do rozwożenia jedzenia, nie było zamknięte, a kluczyki znajdowały się w stacyjce. Straty zostały oszacowane na 3500 złotych. Rozpoczęliśmy poszukiwania samochodu. Niedługo po tym otrzymaliśmy informację, że kierujący skradzionym seicento spowodował kolizję drogową w Lublinie – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Okazało się, że za kradzieżą auta służącego do rozwożenia kebabów stoi 39-letni chełmianin. Mężczyzna, jak sam później wyjaśnił policjantom, nie potrafił się oprzeć, widząc pojazd z kluczykami w środku. W końcu nie bez powodu mówi się, że okazja czyni złodzieja… Po nocy spędzonej przy trunkach 39-latek zatęsknił za swoją dziewczyną, która mieszka w Lublinie. Pijany wsiadł za kierownicę kradzionego fiata i ruszył w drogę, zabierając ze sobą kolegę (22-latka z Lublina).

Przejechał kilkadziesiąt kilometrów, ale na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Wrotkowską w Lublinie wymusił pierwszeństwo i zderzył się z chryslerem. Widząc, do czego doprowadził, porzucił rozbite seicento i razem z kolegą uciekli. Dwie osoby podróżujące chryslerem (w tym dziecko) zostały przetransportowane do lubelskiego szpitala. Na szczęście obrażenia nie były poważne. Świadkowie zdarzenia podali policjantom rysopis sprawcy i jego kompana, a także wskazali, w którą stronę pobiegli. Niedługo potem mundurowi z oddziału prewencji w Lublinie zatrzymali zbiegów. Obaj byli nietrzeźwi.

39-latek został najpierw rozliczony z kolizji przez lubelskich funkcjonariuszy, a następnie dowieziony do chełmskiej komendy. Tu usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przekazali też uszkodzony samochód właścicielowi. (pc)