Rondo dla Bogusława Mikusa

Stowarzyszenie „Nasz Chełm” informuje o zawiązaniu się Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej, której celem jest zebranie podpisów pod projektem uchwały w sprawie nadania imienia Bogusława Jana Mikusa nowemu rondu u zbiegu ulic Wojsławickiej, Mościckiego i al. 3 Maja w Chełmie.

– Zmarły we wrześniu tego roku Bogusław Jan Mikus to legenda chełmskiej Solidarności – pisze w komunikacie Joanna Bielecka, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm”, które jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. – Zawsze był też chełmskim patriotą. Zabierał głos w najważniejszych dla Chełma sprawach. Potrafił wznieść się ponad własne przekonania polityczne. Dla członków naszego stowarzyszenia to także kolega i mentor. Wspólnie podejmowaliśmy działania służące budowie społeczeństwa obywatelskiego.

W komunikacie czytamy, że w skład powołanego 3 grudnia br. Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej weszli: Teresa Lackowska, Barbara Szubert, Joanna Bielecka, Mariusz Wieliczko, Ryszard Szymański.

– Szczególnie serdecznie dziękujemy za wsparcie pani Teresie Lackowskiej – siostrze Bogusława Mikusa oraz Barbarze Szubert, legendzie chełmskiej Solidarności i Jego serdecznej przyjaciółce – pisze Bielecka w komunikacie. – Do złożenia projektu uchwały potrzeba 300 podpisów. W zwyczajnym czasie byłaby to liczba niewielka, jednak w czasie pandemii sprawa jest nieco trudniejsza.

Liczymy, że do świąt wymagane podpisy uda się zgromadzić i projekt uchwały trafi do radnych. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić do 16 grudnia – tego dnia przypada rocznica urodzin Bogusława Mikusa. Za pośrednictwem mediów prosimy o Waszą pomoc.

Na stronie internetowej stowarzyszenia – www.naszchelm.eu – znajdziecie wzór listy, na której należy złożyć podpis. W miarę możliwości drukujcie je i po podpisaniu (nie numerujcie wierszy) dostarczcie do siedziby stowarzyszenia: Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm”, al. Żołnierzy I AWP 3, 22- 100 Chełm. Jeśli nie będziecie mogli tego zrobić – dzwońcie na numer 518-355-237, postaramy się odebrać od was te listy. Cała procedura zajmie Wam tylko kilka minut. Bogusław Mikus z pewnością na nie zasłużył. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here