Rondo do programu

Jest decyzja, jaką inwestycję miasto Chełm zgłosi do przyszłorocznego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Będzie to budowa ronda u zbiegu ulic Wojsławickiej i Mościckiego oraz drugiej nitki al. 3 maja w kierunku „Kauflanda”.

To zadanie wraz z przebudową całej ul. Wojsławickiej oraz budową drogi na terenie gminy Chełm w kierunku Strupina Dużego, w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, miało być realizowane w bieżącym roku. Miasto nie dostało jednak dofinansowania – 3 mln zł, dlatego też prezydent Agata Fisz, z przyczyn ekonomicznych, podjęła decyzję o modernizacji w tym roku tylko ul. Wojsławickiej. Budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Mościckiego i al. 3 maja oraz drugiej nitki w kierunku „Kauflanda” zostanie zgłoszona do przyszłorocznej edycji Programu.
– Koszt tej inwestycji przekracza 2 mln zł – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Z programu możemy pokryć 50 procent wszystkich kosztów, czyli ponad 1 mln zł. Rondo w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie miasta.
Skrzyżowanie Wojsławickiej, Mościckiego i al. 3 maja jest jednym z najniebezpieczniejszych w mieście. Dochodzi na nim do kolizji, a są kierowcy, którzy mimo znaków drogowych, tracą głowę i wymuszają pierwszeństwo przejazdu. – Poza tym, w okresie Święta Zmarłych tworzą się tam duże korki. Rondo spowoduje ich zmniejszenie, albo nawet je wyeliminuje – uważa dyrektor Tomasik. (ptr)