Rondo imienia WOŚP?

Będzie obywatelski projekt uchwały w sprawie nadania rondu przy Chełmskim Domu Kultury imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za inicjatywą stoi chełmski sztab WOŚP.

Rok temu Automobilklub Chełmski, który od 17 lat tworzy miejski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, złożył do prezydenta Chełma Jakuba Banaszka i przewodniczącego rady miasta, Longina Bożeńskiego wniosek o nadanie imienia WOŚP jednemu z miejskich rond lub skwerów.

– Po dwóch miesiącach dostaliśmy wymijającą odpowiedź – wyjaśnia Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu. – Wynikało z niej, że nazwa WOŚP została wpisana do rejestru propozycji do wykorzystania w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Członkowie chełmskiego sztabu WOŚP – jak sami mówią – nie chcą czekać do końca świata i jednego dnia dłużej, dlatego postanowili wziąć sprawę w swoje ręce. Przygotowali obywatelską inicjatywę uchwałodawczą i chcą sami złożyć projekt uchwały w sprawie nadania rondu przy pl. Tysiąclecia, czyli obok Chełmskiego Domu Kultury, imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wynik przeprowadzonej przez Automobilklub w maju br. ankiety, w której mieszkańcy Chełma wskazali właśnie rondo przy ChDK.

– Musimy zebrać co najmniej 300 podpisów mieszkańców Chełma – tłumaczy Gorczyca. – Wtedy projekt uchwały trafi na Biura Rady Miasta, a zgodnie z obowiązującym prawem jej przewodniczący będzie musiał umieścić go w porządku obrad przy kolejnej sesji. Głęboko wierzymy, że w stosunku do Fundacji o rekordowej rozpoznawalności, bo 97 proc. Polaków zna WOŚP, i zaufaniu społecznym, gdyż 80 proc. ankietowanych wie, że powierzone pieniądze Orkiestra wykorzystuje w sposób rzetelny i odpowiedzialny, wszyscy chełmscy radni przychylą się do naszego wniosku. Pamiętajmy, że finały WOŚP to największe charytatywne imprezy na świecie. Warto też wspomnieć, że w ostatnich latach Orkiestra wsparła chełmski szpital sprzętem o wartości prawie 3 mln zł.

Grzegorz Gorczyca w imieniu całego komitetu zwraca się do mieszkańców Chełma o poparcie inicjatywy uchwałodawczej. – To ważny projekt, w naszym odczuciu. Wszystkie dorosłe osoby zameldowane w Chełmie mogą podpisać się pod tym nim w jednym z pięciu punktów na terenie Chełma – podkreśla.

Punkty, w którym można złożyć swój podpis pod projektem uchwały o nadanie rondu przy ChDK imienia WOŚP, znajdują się w: Alli Kebab przy ul. Lubelskiej 189 C (godz. 10:00-22:00); Domosferze przy ul. 11 Listopada 8B (godz. 9:00-17:00); Metro Reklama przy ul. Pijarskiej 5 (godz. 10:00-17:00); Ośrodku Szkolenia „Korona: na ul. Lwowskiej 24A (godz. 8:00-16:00). Inicjatorzy całej akcji zapewniają, że każdy udziela poparcia na oddzielnej karcie, którą zakleja się w kopercie, aby dane osobowe były całkowicie bezpieczne. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here