Ropski już strzela

Krzysztof Ropski (z lewej) zdobył obie bramki dla Motoru w pierwszym meczu kontrolnym lubelskiej drużyny, zremisowanym na wyjeździe z II-ligowym Górnikiem Łęczna 2:2.

Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin, przygotowujący się do wiosennej rundy rozgrywek, mają za sobą dwie gry kontrolne. W ubiegłym tygodniu podopieczni trenera Mirosława Hajdy zmierzyli się na wyjazdach z czołowymi zespołami II ligi – w środę z wiceliderem rozgrywek Górnikiem Łęczna, a w sobotę z zajmującą czwarte miejsce po rundzie jesiennej Resovią Rzeszów. Oba spotkania zakończyły się remisami.

W środowej grze kontrolnej świetnie w barwach Motoru spisał się Krzysztof Ropski, najlepszy strzelec trzecioligowej grupy IV, pozyskany przez lubelski klub w zimowej przerwie z Siarki Tarnobrzeg. Po jego golach w 49. i 78. minucie lublinianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie z Górnikiem.

W meczu z wiceliderem II ligi Mirosław Hajdo, trener Motoru, miał okazję przyjrzeć się dwóm testowanym zawodnikom, lewym obrońcom: Michałowi Świechowi i Dawidowi Niewęgłowskiemu. W sobotę, w Reszowie, w sparingu z Resovią, zagrał już tylko ten pierwszy.

Choć w potycze z rzeszowską ekipą motorowcy goli nie zdobyli, okazji nie brakowało. Najlepsze dla lubelskiej ekipy zmarnowali Michał Paluch (dwukrotnie) i Bartosz Rymek.

W kolejnych meczach kontrolnych podopieczni trenera Mirosława Hajdy zmierzą się w najbliższą środę w Rzeszowie z drugoligową Stalą (godz. 12) oraz w sobotę, w Zamościu z Hetmanem, beniaminkiem III ligi (godz. 11). BAS

Górnik Łęczna – Motor Lublin 2:2 (0:0)

Motor – I połowa: Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Cichocki, Świech, Kunca, Duda, Kumoch, Swędrowski, Nowak, Paluch; II połowa: Kalinowski – Kraśniewski, Cichocki (60 Zbiciak), Kajpust, Niewęgłowski, Michota, Rymek, Król, Darmochwał (74 Duda), Ceglarz, Ropski.

Bramki: Lewandowski 65, Dzięgielewski 84 – Ropski 49, 78.

Resovia Rzeszów – Motor Lublin 0:0

Motor – I połowa: Kalinowski – Michota, Grodzicki, Cichocki, Świech, Kunca, Duda, Król, Swędrowski, Ceglarz, Ropski; II połowa: Olszewski – Michota (75 Zbiciak), Łukasik, Kajpust, Gruszkowski, Nowak, Rymek, Kumoch, Darmochwał, zawodnik testowany, Paluch.