Rośnie 600 nowych drzew, hutnicy z Rudy Śląskiej nie ustają…

Hutnicy z Rudy Śląskiej pracują non stop przy budowie infrastruktury dla Parku Ludowego w Lublinie

Nie mają przerwy zimowej budowlańcy pracujący przy rewitalizacji Parku Ludowego.
W ostatnim czasie zasadzono tam już 600 nowych drzew z 638 planowanych do nasadzenia. Wytyczono też wszystkie naturalne tory dla rowerzystów.


Dobiega końca remont systemu odwadniającego, przebudowa rowów melioracyjnych czy budowa drenaży. – W miejscu dawnego amfiteatru powstaje dydaktyczny ogród wodny z niecką fontanny oraz niezbędną infrastrukturą. Zakończyła się budowa budynku technicznego oraz toalet, które są już w stanie surowym zamkniętym. W budynkach prowadzone są prace wykończeniowe, montowana jest instalacja elektryczna oraz kanalizacja sanitarna – wylicza Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Gotowe są fundamenty i przyczółki kładki pieszo-rowerowej na Bystrzycy. Połączy ona park z bulwarem po drugiej stronie rzeki. – Kładkę tworzą pomost dolny oraz pomost górny o charakterze rekreacyjno-widokowym. Sama nawierzchnia będzie wykonana z drewna. Dolna część kładki została już wyprodukowana, nad górną, metalową konstrukcją trwają jeszcze prace w hucie w Rudzie Śląskiej – wyjaśnia M. Głazik.

Mniej zaawansowane są prace związane z podbudową alejek, które zostały wykonane w 20 procentach. W planach są jeszcze m.in. nasadzenia krzewów. Rewitalizacja Parku Ludowego ma się zakończyć najpóźniej za 8 miesięcy. Całkowity koszt prac to prawie 36 milionów złotych. 20,5 mln zł stanowią środki europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Roboty w Parku Ludowym zaczęły się wiosną ubiegłego roku. R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here