Rośnie konkurent?

Im bliżej wyborów, tym głośniej mówi się o kandydatach na stanowiska. Ostatnio Rejowiec obiegła plotka o konkurencie dla urzędującego burmistrza Tadeusza Górskiego. Ma być nim muzyk lokalnego zespołu Sami Swoi, kojarzony z PiS.

W ostatnich wyborach samorządowych o fotel, wówczas, wójta Rejowca walczyli Tadeusz Górski i Grażyna Drzewiecka. Mimo że Drzewiecka zrobiła dobry wynik, zbierając prawie 800 głosów, to jednak zdecydowana większość (1752 mieszkańców) zagłosowała za urzędującym wójtem. Na razie nie wiadomo czy G. Drzewiecka zechce jeszcze raz spróbować swoich sił w jesiennych wyborach, ale już mówi się, kogo na burmistrza planuje wystawić PiS. Podobno ma nim być pochodzący z Hruszowa, ale obecnie mieszkający na stałe w sąsiednim Rejowcu Fabrycznym Wiesław Orzędowski.

To były pracownik rejowieckiego ODR. Aktywnie udziela się w miejscowym zespole Sami Swoi, w którym gra na gitarze. Zdoła zagrozić urzędującemu burmistrzowi? Niektórzy żartują, że w czasie integracyjnej imprezy po ostatnim plenerze malarskim w Rejowcu animuszu i pewności siebie mu nie brakowało… (bf)