Roszady na podwórku Temidy

W ostatnich dniach na najważniejszych stanowiskach włodawskiego systemu sprawiedliwości dokonały się dwie ważne zmiany. Ewa Lisowiec została nowym prezesem Sądu Rejonowego, a Mariusz Snopek – zastępcą prokuratora rejonowego. Pierwsza roszada wynikła z tego, że poprzedni prezes odszedł w stan spoczynku. Z kolei przetasowania kadrowe w prokuraturze są na porządku dziennym.

Po przejściu w stan spoczynku wieloletniego prezesa włodawskiego Sądu Rejonowego Henryka Kuźmy jego miejsce zajęła z końcem lutego sędzia Ewa Lisowiec. Jest specjalistką od spraw najtrudniejszych – rodzinnych. Od wielu lat była przewodniczącą Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Powoli staje się legendą lokalnej jurysdykcji. Nawet złośliwi mówią o tym, że tak szybko prezesowanie E. Lisowiec się nie zakończy. Trwać może co prawda tylko dwa razy po 4 lata, ale po kolejnej 4-letniej przerwie znów można być prezesem Sądu Rejonowego.
1 marca zmienił się też zastępca Prokuratora Rejonowego we Włodawie. W miejsce Andrzeja Matysiewicza, który wrócił do „rodzimej” prokuratury chełmskiej, przyszedł Mariusz Snopek, który we Włodawie pracuje od września 2016 r. (przeniósł się z Hrubieszowa). (pb)