Rower miejski już jeździ

We wtorkowy poranek na placu Gdańskim w Chełmie odbyła się oficjalna konferencja inaugurująca system roweru miejskiego w Chełmie oraz gminach Chełm i Kamień.

O zaletach programu opowiedzieli prezydent Chełma Jakub Banaszek, wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba oraz wójt gminy Kamień Dariusz Stocki. W inauguracji miejskiego roweru udział wziął także przedstawiciel wykonawcy przedsięwzięcia, firmy NextBike – Jakub Giza. Do dyspozycji mieszkańców udostępnionych zostaje 170 rowerów, a w tym: 140 standardowych rowerów miejskich, 15 rowerów standardowych z fotelikiem, 10 rowerów familijnych – cargo oraz 5 tandemów.

– Rowery dostępne są przy 17 stacjach, na każdej stacji znajduje się 15 stojaków rowerowych – informuje Damian Zieliński z Urzędu Miasta Chełm. Ich dokładna lokalizacja widoczna jest na mapie w aplikacji Nextbike lub na stronie firmy w zakładce „Mapa Stacji”. Co zrobić, aby korzystać z chełmskiego roweru? Wystarczy pobrać aplikację Nextbike lub wejść na stronę internetową chelmskirower.pl a następnie dokonać rejestracji – cały proces trwa kilka chwil. Po dokonaniu opłaty inicjalnej w wysokości 10 zł możemy wypożyczać rowery i cieszyć się jazdą. Pełny cennik znajduje się na stronie internetowej chelmskirower.pl. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here