Rowerem do szkoły i po nagrody

20 maja wystartowała kolejna edycja kampanii „Rowerowa Wiosna”. Przystąpiło do niej 41 lubelskich podstawówek, których uczniowie, dojeżdżając na lekcje rowerem, na hulajnodze, rolkach czy wrotkach, powalczą o nagrody – i dla swoich placówek, i indywidualne. Akcja potrwa do końca maja.


– Kampania dotyczy w tym roku prawie 15 tysięcy uczniów i uczennic z blisko 700 klas IV-VIII z 41 lubelskich podstawówek – informuje Michał Wolny, koordynator „Rowerowej Wiosny”, której organizatorami są Porozumienie Rowerowe – Towarzystwo dla Natury i Człowieka oraz miasto Lublin. Każdy uczeń, który w maju przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach, otrzyma każdego dnia dwie naklejki. Jedną z nich wklei do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą przyklei na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Uczniowie i szkoły, które zdobędą najwięcej naklejek, otrzymają nagrody.

Cztery najbardziej „rowerowe” szkoły (dwie w kategorii szkoła mała i dwie szkoły duże – powyżej 300 uczniów w klasach 4-8) wygrają parkingi rowerowe, ufundowane przez LPEC S.A. Najbardziej aktywne klas nagrodzone zostaną grupowymi, bezpłatnymi wyjściami do miejskich obiektów sportowych i instytucji kulturalnych, a najbardziej aktywni uczestnicy otrzymają nagrody indywidualne. Zwycięzców poznamy 16 czerwca podczas „EkoPikniku” nad Zalewem Zemborzyckim.

W pięciu wybranych szkołach w czerwcu odbędą się też tzw. holenderskie egzaminy na kartę rowerową. Uczestnicy będą egzaminowani przez trenerów i nauczycieli w normalnym ruchu miejskim na ulicach o niskim natężeniu ruchu drogowego w pobliżu danej szkoły
(EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here