Rowerowy gigant

Gmina Urszulin otrzymała ponad 5,5 miliona złotych dotacji na projekt dotyczący budowy ponad 16 kilometrów tras pieszo-rowerowych. Wniosek gminy, w której siedzibę ma Poleski Park Narodowy, zajął drugie miejsce w konkursie organizowanym w ramach RPO województwa lubelskiego.

– Cieszy mnie, że nasze starania o ten projekt zakończyły się sukcesem oraz że nasz wniosek został tak wysoko oceniony – mówi Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin. – To duża szansa dla całej gminy, ale też i wielkie wyzwanie organizacyjne. Inwestycja budowy tras pieszo rowerowych poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale także da duże możliwości rozwoju turystyki rowerowej i zwiększenia ilości turystów odwiedzających naszą gminę – dodaje wójt.
Ścieżki pieszo-rowerowe powstaną przy drogach powiatowych na odcinkach: Urszulin – Stare Załucze, Urszulin – Wola Wereszczyńska oraz w miejscowości Wytyczno. – Ale to nie koniec – zapowiada Antoniuk. – Traktuję ten projekt jako pierwszy etap. Chcemy doprowadzić do budowy trasy pieszo-rowerowej przy drodze krajowej nr 82 oraz zbudować trasę pieszo rowerową Wola Wereszczyńska – Jamniki i Urszulin – Wereszczyn. Dzięki realizacji tego projektu już za dwa lata na terenie naszej gminy powstanie sieć nowoczesnych i bezpiecznych ścieżek rowerowych, która zapewni mieszkańcom i turystom bezpieczną komunikację pomiędzy najważniejszymi atrakcjami gminy – zapowiada wójt. Partnerami przedsięwzięcia są Poleski Park Narodowy i Powiat Włodawski. (bm)