Rowery wróciły do właścicieli

Kryminalni z miejskiej komendy zatrzymali w czwartek (30 maja) 25-latka z Chełma, u którego znaleźli 7 rowerów. Wszystkie (każdy za około tysiąc złotych i więcej) znikły w maju tego roku z klatek schodowych i sprzed budynków.

Wszystkie też wróciły już do swoich właścicieli. Tymczasem zaraz po zatrzymaniu młodego złodzieja okazało się, że chłopakowi pomagać miał 34-letni mężczyzna. On też został zakuty w kajdanki i doprowadzony do komendy. Obaj panowie usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Tymczasem policja apeluje o prawidłowe zabezpieczanie swojego mienia.

– Przypominamy również o prawidłowym zabezpieczaniu swoich jednośladów. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać rowerów niezabezpieczonych na klatkach schodowych, pod sklepem, a także innych miejscach ogólnie dostępnych. Zadbajmy o jak najlepsze zamknięcia na rower takie jak np. linka rowerowa czy profesjonalny zamek rowerowy.

Warto jest również zrobić zdjęcie własnego jednośladu tak, aby w wypadku kradzieży przekazać to zdjęcie policji. Ułatwi to później identyfikację roweru. Warto także wygrawerować specjalny numer na ramie roweru i zarejestrować go w najbliższej jednostce policji, co również ułatwi identyfikacje w przypadku kradzieży – mówi sierż. szt. Jolanta Babicz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here