Rowerzysta napędzany promilami

Ponad dwa promile alkoholu miał 41-letni rowerzysta, który poruszał się po drodze w Tarzymiechach Drugich. Policjanci pijanego cyklistę ukarali srogim mandatem w wysokości 2 500 zł.

To nie pierwszy przypadek jazdy rowerem pod wpływem alkoholu w gm. Izbica. Ponad dwa miesiące temu policjanci ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł pijanego 56-latka z Tarnogóry.

W miniony poniedziałek 28 marca br. w Tarzymiechach Drugich na szarżę rowerem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, zdecydował się 41-letni mężczyzna. W samo południe zatrzymali go funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Zgodnie z obowiązującymi od nowego roku przepisami rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

– Pamiętajmy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duże zagrożenie. Taki uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, widzenie, zwolnioną reakcję. Pamiętajmy także, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, często w zdarzeniach z pojazdami odnoszą bardzo poważne obrażenia. Warto więc włączyć myślenie zanim po alkoholu wsiądziemy na rower – apeluje mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here