Równają teren i wybudują drogi

Rozpoczął się kolejny etap budowy centrum handlowego IKEA w Lublinie. Od wtorku przy Al. Spółdzielczości Pracy trwają prace makroniwelacyjne, mające na celu przygotowanie terenu pod budowę sklepu, którego otwarcie przewidziane jest na III kwartał przyszłego roku.

teren IKEA – Budowa sklepu IKEA i Centrum Handlowego to nasza kolejna, duża inwestycja. Cieszymy się, że możemy odpowiedzieć na oczekiwania mieszkańców Lublina i okolic. Stworzymy dla nich miejsce, w którym przyjdą nie tylko na zakupy, ale też spędzą swój czas w miłej atmosferze – mówi Katarzyna Balashov, rzecznik prasowy Grupy IKEA w Polsce.
W pierwszej kolejności inwestor przygotowuje teren pod budowę sklepu, którego otwarcie przewidziane jest na III kwartał 2017 roku. Otwarcie całego Centrum Handlowego planowane jest na IV kwartał przyszłego roku. W kolejnym etapie budowy powstaną drogi, które mają poprawić warunki komunikacji dla mieszkańców wschodniej strony Alei Spółdzielczości Pracy. IKEA chce wykonać jak największy zakres prac przed zimą, tak aby możliwie jak najbardziej ograniczyć utrudnienia w ruchu. W nowym Centrum Handlowym w Lublinie na powierzchni 57 500 m2 – aż 33 500 m2 zajmie IKEA – znajdzie się około 67 sklepów oraz punktów usługowych.
Klienci będą mogli skorzystać nie tylko z szerokiego asortymentu oferowanych produktów, ale również z przyjaznej przestrzeni będącej miejscem spotkań biznesowych i rodzinnych. KB