Rozdadzą tysiące pierogów

Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamień drugi rok z rzędu szykuje dla starszych i schorowanych mieszkańców świąteczną niespodziankę. Przygotuje dla nich pierogi z kapustą i pieczarkami, które będą rozdawane potrzebującym w niedzielę, 19 grudnia. Chętni do lepienia mogą się jeszcze zgłaszać.

Stowarzyszenie Kobiet z gminy Kamień pozyskuje pieniądze na różne ciekawe formy aktywności. Jedną z nich jest akcja z pierogami. Pierwsza odsłona była przed rokiem. Wtedy panie ze stowarzyszenia, ale nie tylko, ulepiły 4 tysiące pierogów dla osób starszych, niepełnosprawnych, schorowanych. Pierogi miały ogromne „wzięcie”. W tym roku będzie ich jeszcze więcej – 6 tysięcy, aby wszyscy potrzebujący ciepłego posiłku – w tym przypadku pysznych domowych pierogów – je otrzymali.

– W świątecznym czasie chcieliśmy wesprzeć w ten sposób osoby chore, seniorów – mówi Grażyna Szykuła, prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień. – Mamy już ponad dwadzieścia chętnych do lepienia pierogów, ale jeśli są jeszcze osoby, które chcą nam w tym pomóc, to zapraszamy do kontaktu. Z kolei 19 grudnia od godziny trzynastej do szesnastej zapraszamy potrzebujących do świetlicy w Strachosławiu, gdzie nieodpłatnie będziemy przekazywać im pierogi (dziesięć sztuk pierogów na osobę – przyp. red.). Jeśli ktoś nie może odebrać pierogów osobiście niech powiadomi o tym sołtysa czy radnego, bo mamy możliwość dowiezienia pierogów do domu.

Osoby, które chcą przyłączyć się do akcji i pomóc w lepieniu pierogów, a także potrzebujący, którzy chcą, aby pierogi do nich trafiły, powinni kontaktować się z G. Szykułą: tel. 690 026 571 albo z wiceprezes stowarzyszenia – Dorotą Kurek: tel. 518 456 287. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here