Rozdaliśmy nagrody

(3 lutego) W Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastyczno-literackiego „Moje Boże Narodzenie”, organizowanego przez redakcję Nowego Tygodnia oraz fundację „Młode Talenty”. Po raz wtóry – gratulujemy młodym i zdolnym!

W zmaganiach wzięły udział dzieci i młodzież szkolna z terenu powiatów: chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego. Do konkursu plastycznego wpłynęło prawie 300 prac – wszystkie niezwykle barwne i pomysłowe, dlatego komisja konkursowa pod przewodnictwem Barbary Sokół-Dobrzańskiej, nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie, miała nie lada orzech do zgryzienia. Pod uwagę, jak zaznaczyła na poniedziałkowym spotkaniu w ChBP plastyk, brana była przede wszystkim estetyka pracy.

Za najlepszą w kat. I (dzieci w wieku od 4 do 6 lat) uznana została praca autorstwa Marii Pilipczuk z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Chełmie, która dziewczynka wykonała pod okiem nauczycielki Lilii Kicińskiej. II miejsce zajęła Michalina Stasiak z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Chełmie, która pracowała pod opieką nauczyciel Beaty Skubij. III miejsce zajęła Karolina Laskowska z klasy 0 Szkoły Podstawowej w Żmudzi, która pracowała w domu pod czujnym okiem mamy Renaty.

W kat. II (klasy I-III SP) I miejsce zajęła Julia Mękal ze Szkoły Podstawowej w Dorohusku, która pracowała w domu, pod okiem mamy Barbary. Na II miejscu uplasowała się Nikola Szoda ze Szkoły Podstawowej nr 7, która pracowała pod opieką mamy Mai. III miejsce zajął Igor Psuja ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie, nad którym czuwała mama Patrycja.

W kat. III (klasy IV-VIII SP) I miejsce zajęła Gabriela Torbicz ze Szkoły Podstawowej w Wyrykach, która pracowała pod okiem nauczyciel Agnieszki Łotysz. II miejsce – Oliwia Mękal ze Szkoły Podstawowej w Dorohusku, nad którą również czuwała mama Barbara. Natomiast na III miejscu uplasowała się Martyna Strelczuk ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu, której opiekunem była nauczyciel Renata Górka.

Za niebywały talent plastyczny wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Z kolei finansowe przypadły zwycięzcom części literackiej konkursu, skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych. Najlepszych wybrała komisja pod przewodnictwem Pauliny Ciesielskiej, dziennikarz Nowego Tygodnia. Za bogactwo treści, historię z przesłaniem i dojrzałość przejawiającą się w opisach I miejsce zajęła Kinga Anasiewicz z II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie; II miejsce – Adam Kuryś z Józefina (Zespół Szkół Technicznych w Chełmie); III miejsce – Monika Ciesielska z II LO w Chełmie. Opiekunem obu nagrodzonych uczennic z grona „Dreszerczyków” była nauczyciel Aneta Holuk.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom w poszczególnych kategoriach, ale także wszystkim uczestnikom. Dziękujemy opiekunom za ich zaangażowanie, czas i zachęcenie młodych talentów do startu w zmaganiach. (pc)

Fundacja „Młode Talenty” istnieje od 2008 roku. Powstała z inicjatywy Grzegorza Raniewicza, chełmskiego przedsiębiorcy oraz posła na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji. Początkowo jej celem było wspieranie wybitnie uzdolnionej młodzieży z Chełma, poprzez liczne konkursy i fundowane stypendia. Z czasem fundacja rozszerzyła działalność o pomoc rodzinom dzieci niepełnosprawnych i ciężko chorych.
Obecnie pod opieką fundacji znajduje się siedemnaścioro dzieci, które wymagają kosztownego leczenia i rehabilitacji. Pomóc może każdy, przekazując swój 1 proc. podatku na „Młode Talenty”, nr KRS: 0000308484. To tak niewiele, a dzięki tym kilku czy kilkunastu złotym, zebranym w całość, zyska się wiele, a przede wszystkim – uśmiech na twarzach dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here