Rozjechali Sokoła

Krzysztof Ropski zdobywa w 59. minucie trzeciego gola dla Motoru

Piłkarze Motoru nie rezygnują z walki o baraże. W sobotę wygrali kolejne spotkanie (trzecie z czterech rozegranych ostatnio), pokonując na Arenie Lublin 4:1 Sokoła Ostróda. Lublinianie do szóstego miejsca, premiowanego grą w barażach o I ligę, tracą już tylko sześć punktów. Do rozegrania mają jeszcze sześć spotkań.

W starciu z Sokołem Motor od 10. minuty przegrywał 0:1 i zanosiło się na powtórkę z jesieni, gdy to rywale byli minimalnie lepsi. W 20. minucie Rafał Król doprowadził jednak do wyrównania, ale nic nie zapowiadało efektownej wygranej lublinian. Podobnie, jak w poprzednim, wyjazdowym starciu ze Stalą Rzeszów, motorowcy zagrali koncertowo po przerwie, zdobyli trzy gole i zasłużenie sięgnęli po dziesiąty komplet punktów w rozgrywkach. MAG

Motor Lublin – Sokół Ostróda 4:1 (1:1)

Motor: Madejski – M. Król (89 Rak), Grodzicki, Wawszczyk, Moskwik – Wójcik (79 Pakulski), Swędrowski, R. Król, Kumoch (78 Jagodziński), Ceglarz (89 Cichocki) – Ropski (71 Świderski).

Sokół: Niezgoda – Zimmer, Wicki, Zalewski, Mazurowski, Dobosz – Gajda, Żwir, Brzuzy (73 Czajkowski), Kalinowski (73 Mozler) – Wolny (73 Siemaszko).

Bramki: 0:1 Mazurowski 10, 1:1 R. Król 20, 2:1 Moskwik 52, 3:1 Ropski 59, 4:1 Wójcik 65. Żółte kartki: Moskwik (M.) oraz Wicki, Żwir (S.). Sędziował: Paweł Kukla (Kraków). Mecz bez udziału publiczności.