Rozpędzili się na dobre

Piątą wygraną w II lidze, a trzecią z rzędu bez straty gola, odnieśli w sobotę na Arenie Lublin piłkarze Motoru. Dzięki zwycięstwu z Garbarnią Kraków podopieczni trenera Marka Saganowskiego awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli!

Cieszą nie tylko kolejne trzy punkty, ale przede wszystkim gra motorowców. Dwa gole „żółto-biało-niebiescy” zdobyli po świetnych dośrodkowaniach z prawej strony, kierując za każdym razem piłkę do siatki głową tuż sprzed linii pola bramkowego, jednego z rzutu  karnego, pewnie wykorzystanego przez Michała Fidziukiewicza, najskuteczniejszego piłkarza rozgrywek (już 12 goli!).

Pierwszego gola z główki w 11. minucie po dośrodkowaniu Pawła Moskwika z rzutu wolnego z okolicy narożnika pola karnego, strzelił Wojciech Błyszko. Drugiego, już w samej końcówce, po kapitalnym podaniu Cezarego Polaka, zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Maciej Firlej.

Już w najbliższą środę (22 września) o godz. 19:00 piłkarze Motoru zmierzą się na Arenie Lublin w meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała, spadkowiczem z ekstraklasy.

W sobotę o godz. 13:00, w kolejnym ligowym meczu, lublinianie zagrają w Grodzisku Mazowieckim z tamtejszą Pogonią, beniaminkiem II ligi. MAG

Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)

Motor: Madejski – Kusiński, Błyszko, Najemski, Moskwik – Wójcik (84 Ryczkowski), Swędrowski, Król (75 Kołbon), Ceglarz (75 Firlej), Sędzikowski (67 Polak) – Fidziukiewicz (84 Vitinho).

Garbarnia: Frątczak – Morys, Banach, Laskoś (69 K. Duda), Bartków – Słomka (77 Purcha), M. Duda (65 Marszalik), Szywacz (78 Malik), Klec, Korbecki (65 Kuczera) – Feliks.

Bramki: 1:0 Błyszko 11, 2:0 Fidziukiewicz 60 z karnego, 3:0 Firlej 90. Żółte kartki: Kusiński (M.) – Morys (G.). Czerwona kartka: 86. minuta Morys (G.) – za drugą żółtą. Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa). Widzów: 2478.