Rozpoczęła się 12. edycja konkursu Fasada Roku

Wystartowała 12. edycja konkursu Fasada Roku! Po raz kolejny obiekty z całej Polski rywalizować będą o prestiżowy tytuł, 10 000 zł i… klucz otwierający drzwi do rozgrywki na poziomie międzynarodowym – Baumit Life Challenge.


Celem konkursu odbywającego się od 2007 roku jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych realizacji budowlanych, w których na elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Duże zainteresowanie konkursem – do ubiegłorocznej edycji zgłoszono na starcie 215 elewacji – oraz znakomite autorytety zasiadające w gronie jury sprawiają, że od kilku lat konkurs plasuje się wysoko na liście ważnych wydarzeń w branży architektonicznej.

Na liście startowej edycji 2018 mogą znaleźć się realizacje budowlane ukończone między 1 stycznia 2017 r. a 30 września 2018 r.
Laureaci zostaną wyróżnieni w pięciu kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”.
Najlepszych wyłoni profesjonalne jury, które oceniając poszczególne projekty, weźmie pod uwagę takie aspekty, jak zastosowana kolorystyka i struktura elewacji, dbałość o detale architektoniczne i relacja z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji – także szacunek do historii.

Najwyżej ocenione w swoich kategoriach realizacje otrzymają tytuł Fasada Roku 2018, natomiast zgłaszający mogą liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Co więcej, zwycięzcy automatycznie wejdą do gry o wyższą stawkę, kwalifikując się do międzynarodowej edycji zmagań – Baumit Life Challenge.

Jak dokonać zgłoszenia?

Konkurs skierowany jest głównie do architektów. Zgłoszeń obiektów mogą jednak dokonać także pozostałe podmioty zaangażowane w proces budowy – Inwestor oraz Wykonawca. Wszystko, co trzeba zrobić, to wejść na stronę www.fasadaroku.pl i prawidłowo wypełnić elektroniczny formularz, pamiętając przy tym o załączeniu min. 5 zdjęć (min. 2400×1600 px), przedstawiających ogólny widok obiektu względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek po termomodernizacji” i „budynek zabytkowy po renowacji”, trzeba pamiętać, by dołączyć również fotografie sprzed prac remontowych. Termin zgłoszeń mija 30 września.
Głos w konkursie Fasada Roku 2018 tradycyjnie zabiorą również Internauci. 1 maja na stronie www.fasadaroku.pl uruchomione zostanie głosowanie online, w ramach którego każdy będzie miał do rozdysponowania 5 głosów (po jednym w każdej kategorii).
Plebiscyt potrwa do 31 października.