Roztańczeni i szarmanccy

Najmłodsi uczniowie z kilkunastu szkół podstawowych Lublina, Świdnika oraz okolic (m.in. z Radawca Dużego i Stasina), na co dzień adepci Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier, zaprezentowali swoje taneczne umiejętności, które nabyli podczas półrocznej nauki w roku szkolnym 2017/18. Pokazy grup Talentów (I klasa) oraz Mega Dance, które odbyły się tuż przed feriami w Szkole Podstawowej Nr 14 przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie, zostały entuzjastycznie przyjęte przez rodziców uczniów oraz instruktorów.


Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier to autorski program Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego, 20-krotnych mistrzów Polski, finalistów mistrzostw Europy i świata w tańcach towarzyskich. To oni stworzyli wyjątkową formułę zajęć edukacyjno-dydaktycznych dla dzieci, podczas których poznają one różne formy taneczne: tańce towarzyskie, narodowe, dyskotekowe itp. oraz podstawy savoir-vivre’u. Wiedza, by była łatwo przyswajalna, przekazywana jest w formie zabawy, konkursów i scenek teatralnych. Program ma cztery stopnie. Każdy przeznaczony jest dla dzieci w innym wieku (Talenty – I klasa, Złota Gwiazda – II klasa, Giganci – III i IV klasa).
– Dzięki zajęciom dzieci otwierają się na innych ludzi, kształtują pozytywne postawy, a taniec staje się ich pasją. Poprzez tę formę ruchu kształtowana jest prawidłowa sylwetka oraz redukowany nadmiar energii. Zajęcia z savoir-vivre’u pozwalają czuć się pewnie w różnych sytuacjach oraz łatwiej nawiązywać kontakt z rówieśnikami z otoczenia. Tworząc Ogólnopolską Szkółkę Tańca i Dobrych Manier, chcieliśmy podkreślić ideę równego i sprawiedliwego traktowania każdego dziecka, dlatego motto tego programu brzmi: „Każde dziecko wygrywa!” – podkreślają twórcy Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier.
W ramach programu OSTiDM dzieci otrzymują różne gadżety (pamiętniki, kolorowanki, notesiki, naklejki itp.), które pozwalają na lepsze zrozumienie przekazywanych informacji oraz urozmaicają zajęcia taneczne i dydaktyczne. Dodatkowe konkursy i drobne nagrody motywują dzieci do wzmożonego wysiłku i zaangażowania na zajęciach oraz do regularnego uczęszczania na nie. BS