Roztańczona Chatka Żaka

Mimo sesji egzaminacyjnej ACK „Chatka Żaka” tętni życiem. W dniach 4-5 lutego odbędzie się tam „Mazurkowy zawrót głowy”, czyli warsztaty polskich tańców tradycyjnych. Zajęcia odbywać się będą codzienne od 11.00 do 15.30. Koszt to 100 zł, ale studenci otrzymają 20% zniżki. Termin zgłoszeń upływa 1 lutego.
Fundacja „Czas Tradycji” razem z Chatką Żaka mają dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników tańca ludowego. Już w pierwszy weekend lutego zapraszają na warsztaty polskich tańców tradycyjnych. Będzie można nauczyć się wiejskich mazurków i tańców o rytmach mazurkowych. Organizatorzy podkreślają, że celem będzie opanowanie w podstawowym stopniu tego rodzaju tańców. Oprócz nauki kroków tanecznych, trenerzy skupią uwagę m.in. na relacjach między tańczącym oraz na improwizowaniu. Oprócz nauki tańca, w programie są także liczne ćwiczenia rytmiczne oraz głosowe. W przerwach będzie można zobaczyć unikalne materiały video.
Warsztaty poprowadzi Piotr Zgorzelski – etnolog, basista oraz tancerz formacji „Janusz Prusinowski Trio”.
Kurs jest przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych tancerzy. Obowiązkowe są wygodne buty „z poślizgiem” na płaskiej podeszwie, lub małym obcasie.
Joanna Niećko