Ruch balował charytatywnie

W sobotę, 11 listopada, w Gminnym Domu Kultury w Tarnogórze zarząd Ruchu Izbica zorganizował charytatywny Bal Sportowca.

Główną ideą, która przyświecała imprezie, było zabranie środków na rozwój piłkarstwa dziecięcego w gminie Izbica, dlatego też podczas Balu odbyła się aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na rozwój i wsparcie najmłodszych piłkarzy. W święcie wzięli udział m.in.: przewodniczący rady powiatu w Krasnymstawie Marek Nowosadzki, naczelnik wydziału budownictwa Mariusz Frąc, wójt gminy Izbica Jerzy Lewczuk, jego zastępca Małgorzata Run, prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy Marcin Wojewoda oraz Agnieszka i Krzysztof Cichosz z zakładu weterynaryjnego Advet. Bal rozpoczął się od projekcji filmu podsumowującego sezon piłkarski 2016/2017. Po niej gości przywitali prezes Ruchu Izbica Paweł Zieliński oraz Agnieszka Kliszcz, którzy wręczyli również podziękowania sponsorom i osobom szczególnie zaangażowanym w działalność klubową. Wyróżnienia otrzymali: Bank Spółdzielczy w Izbicy, gmina Izbica, Arkadiusz Orkiszewski, Sławomir Kosior, Andrzej Rycak, Patrycja Kwitek oraz Katarzyna i Michał Gałkowie. Po części oficjalnej zaczęła się zabawa. Na przybyłych gości czekały pyszne dania, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnogóry i świetna muzyka, przy której świętowanie trwało do rana. Najważniejszym punktem Balu była aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na rozwój piłkarstwa dziecięcego. Na aukcji zlicytowano m.in.: piłkę z podpisami piłkarzy reprezentacji Polski, piłkę z podpisami zawodników Arki Gdynia, przekazane przez poseł Teresę Hałas książki, koszulkę zawodników Górnika Łęczna i Hetmana Zamość, medal mistrza Polski w zapasach Mateusza Antoniaka, karnet na siłownię, voucher na usługi weterynaryjne oraz gadżety związane z klubem. Przedmioty na aukcję udało się uzyskać dzięki staraniom i osobistemu zaangażowaniu wielu osób. Licytacja przebiegała niezwykle żarliwie, cały czas podgrzewana zachętami prezesa Zielińskiego.
To już drugi Bal Sportowca zorganizowany przez Ruch Izbica. W zeszłym roku impreza połączona była z obchodami 90-lecia klubu. Zarząd GKS Ruch Izbica składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i aukcji charytatywnej. (kg, fot. Patrycja Kwitek)