Rudnik otwiera się

Od poniedziałku można ponownie korzystać z sali sportowej oraz siłowni w Rudniku, która w ostatnim czasie została uzupełniona o atlas, bramę, suwnicę, dodatkowe obciążenia w sekcji wolnych ciężarów oraz sprzęt audio.

Salę sportową i siłowię w Rudniku chciano otworzyć już wcześniej, ale okazało się, że jeden z mieszkańców gminy ma koronawirusa. Na szczęście mężczyzna szybko został odizolowany, nie zdążył nawet zarazić mieszkającej z nim kobiety.

Oto zasady korzystania z sali sportowej w Rudniku: przy wejściu na salę należy poddać się kontroli temperatury oraz podać imię i nazwisko trenerowi w celu weryfikacji użytkowników, należy zdezynfekować dłonie każdorazowo przy wejściu oraz wyjściu z sali oraz przy wyjściu z szatni i toalet, należy korzystać z osobistego sprzętu treningowego np. paletki do gry w tenisa stołowego, obowiązuje zakaz pożyczania sprzętu osobistego innym osobom, należy unikać kontaktu z innymi osobami i w miarę możliwości zachować dystans, w przypadku, gdy użytkownik zaobserwuje u siebie objawy choroby zakaźnej należy niezwłocznie udać się do domu. Władze gminy podkreślają, że niestosowanie się do wyżej wymienionych zasad skutkować będzie natychmiastowym wyrzuceniem z hali.

Zasady korzystania z siłowni przedstawiają się zaś następująco: siłownia otwarta jest w godzinach 16:00 – 17:45 oraz 18:15 – 20:00 z przerwą na dezynfekcję i wentylację pomieszczeń, na siłowni mogą jednocześnie przebywać maksymalnie 3 osoby plus trener, przed wejściem na siłownię należy zdezynfekować dłonie, należy zachować minimum 1,5 metrowy dystans pomiędzy użytkownikami, użytkownicy siłowni zobowiązani są zdezynfekować sprzęt każdorazowo po jego użyciu zgodnie z instrukcją i przy użyciu dostępnych środków do dezynfekcji, w przypadku, gdy użytkownik zaobserwuje u siebie objawy choroby zakaźnej należy niezwłocznie udać się do domu. I tu niestosowanie się do zasad skutkować będzie natychmiastowym opuszczeniem obiektu. (i, fot. Gmina Rudnik)