Rusza lubelska loteria skarbowa

Rusza druga edycja akcji „Rozlicz PIT w Lublinie”. Jej uczestnicy będą mogli wziąć udział w loterii. Główna nagroda to samochód o napędzie hybrydowym.


– Każdy mieszkaniec, bez względu na miejsce zameldowania, rozliczając swój PIT, może przyczynić się do rozwoju Lublina. Wpływy z PIT to największe źródło dochodów budżetu miasta. Z każdego tysiąca złotych zapłaconego przez mieszkańca podatku dochodowego, 484 zł trafia z powrotem do budżetu miasta – tłumaczy cel akcji prezydent Krzysztof Żuk.

Rusza druga edycja akcji „Rozlicz PIT w Lublinie”. Jej uczestnicy będą mogli wziąć udział w loterii i wygrać samochód o napędzie hybrydowym. Inne nagrody to: rowery, elektryczne hulajnogi, tablety, czytniki e-book, dyski zewnętrzne czy nawigacje samochodowe.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w loterii? – Należy złożyć deklarację PIT za 2019 rok w jednym z urzędów skarbowych w Lublinie, wskazanych w regulaminie loterii lub za pośrednictwem usługi e-pit. Trzeba wskazać Lublin jako miejsce zamieszkania i zachować kopię złożonej deklaracji PIT – wyjaśnia Katarzyna Duma, rzecznik prasowy ratusza.

To nie wszystko. Trzeba też wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej lub wrzucić wydrukowany i wypełniony formularz do urny w punkcie obsługi loterii. Można to zrobić między 15 lutego a 30 kwietnia. – Drukowane formularze zgłoszeniowe będą dostępne w każdym z ośmiu biur obsługi mieszkańców, czyli w ratuszu, przy ul. Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów, Kleeberga, Jagiełły, Pocztowej czy Żywnego – wylicza K. Duma. Losowanie nagród jest planowane w drugiej połowie maja.

W 2020 roku miasto chce dodatkowo premiować osoby mieszkające i rozliczające PIT w Lublinie. – Pierwsze zmiany pojawią się w abonamentach dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania. Stawki będą uzależnione od rozliczenia podatku dochodowego w Lublinie – zapowiada pani rzecznik. Zmiany mają też objąć oświatę. Dzieci rodziców płacących PIT w Lublinie mają dostać dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół podstawowych, przedszkoli czy żłobków. R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here