Ruszą z produkcją w strefie

Lada dzień ruszy pierwszy zakład produkcyjny w chełmskiej podstrefie ekonomicznej. Pracę w nim znajdzie od 30 do 40 osób. W kolejce są następne zakłady.

Budowa zakładu specjalizującego się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych w chełmskiej podstrefie ekonomicznej dobiegła końca. Jeszcze tylko prace kosmetyczne i można ruszać z produkcją. Ta ma rozpocząć się lada dzień, najprawdopodobniej jeszcze w bieżącym tygodniu. Właściciel, lubelska firma „Wilk 2”, zatrudni od 30 do 40 osób. Wraz z rozwojem zakładu liczba ta może ulec zwiększeniu.
Zakład produkcji opakowań z tworzyw sztucznych jest pierwszym, który powstał w chełmskiej podstrefie przy ul. Hutniczej. Kolejny – centrum logistyczne – jest na etapie projektowania. Z kolei przy ul. Chemicznej, na prywatnej działce, która również została włączona do strefy, ma powstać zakład produkcji biokomponentów. Inwestor – chełmska firma „Albatros” – czeka na udzielenie pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie ekonomicznej.
Zainteresowanie terenami w chełmskiej podstrefie jest duże. Niebawem ma zostać ogłoszony kolejny przetarg na sprzedaż następnych działek pod budowę zakładu produkcyjnego przy ul. Hutniczej. Nie tak dawno do strefy włączono też tereny przy ulicach Wschodniej i Ceramicznej. (jar)