Rusza rekrutacja

W poniedziałek 19 lutego rozpocznie się nabór uczniów do klas pierwszych miejskich szkół podstawowych, zaś w czwartek 22 bm. ruszą zapisy do publicznych przedszkoli. Rekrutacja składa się z kilku etapów.

Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych będzie odbywał się w 2 etapach. Pierwszy ruszy już w poniedziałek 19 lutego i potrwa do 2 marca. Rodzice kandydatów muszą złożyć wniosek w formie papierowej w sekretariacie szkoły. W publicznej placówce z określonym obwodem kandydaci do klasy pierwszej zamieszkali poza nim mogą być przyjęci po przeprowadzeniu rekrutacji, pod warunkiem, że szkoła dysponuje wolnymi miejscami. Dla nich nabór będzie odbywał się w dniach od 5 do 28 marca br. Maksymalnie kandydat będzie mógł wybrać trzy szkoły, z których pierwsza jest określana jako główny wybór. Wyniki rekrutacji mają być podane 12 kwietnia br.
– Z 1 września br. obowiązkiem szkolnym zostaną objęte wszystkie dzieci 7-letnie, czyli urodzone w 2011 roku – przypomina Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty w chełmskim magistracie. – Z kolei dzieci z rocznika 2012 mają prawo do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Cała rekrutacja, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie odbywała się w systemie elektronicznym. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miasta Chełm www.chelm.pl
W czwartek 22 lutego rozpocznie się nabór do miejskich przedszkoli. W pierwszej kolejności rodzice dzieci obecnie uczęszczających do placówek będą potwierdzali kontynuację wychowania przedszkolnego. Mają na to czas do końca lutego br. W drugim etapie rekrutacji, rozpoczynającym się 1 marca, zapiszemy dzieci, które pójdą do przedszkola pierwszy raz. Rodzice maluchów będą mogli wybrać maksymalnie trzy przedszkola, z których podane na pierwszym miejscu jest placówką głównego wyboru. Wyniki naboru zostaną podane 10 kwietnia. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here