Ruszaj śladami sienkiewiczowskich bohaterów

Stowarzyszenie „WeRwA” organizuje kolejną wyprawę na kresy I Rzeczpospolitej. Tym razem w dniach 14-18 czerwca proponuje wycieczkę „Szlakiem kresowych twierdz”, czyli inaczej „Śladami bohaterów sienkiewiczowskiej Trylogii”.


W drodze na Podole i z powrotem uczestnicy odwiedzą wiele ciekawych miejsc zachodniej i południowej Ukrainy, w tym te związane z historią Polski. Na trasie są m.in. Chocim, Kamieniec Podolski, Zbaraż, Podhorce, Buczacz, Jazłowiec, Poczajów, Krzemieniec, Wiśniowiec i Skała Podolska. Wracając z Podola, turyści przejadą przez Bukowinę, Pokucie i Huculszczyznę oraz odwiedzą m. in. Czerniowce, Wierchowynę, Worochtę, Stanisławów, Halicz i najważniejszy kurort Karpackiego Parku Narodowego, czyli Jaremczę. Będzie też niezapomniany rejs po Dniestrze oraz na zakończenie krótki spacer i zakupy we Lwowie.

Cena wycieczki to 930 zł. W cenie jest transport, noclegi w dobrych hotelach w dwuosobowych pokojach, wyżywienie, wstępy do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota i ubezpieczenie. Liczba miejsc jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat, które można dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, kontaktowy nr telefonu, datę urodzenia i to, czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe – takie są wymogi do zawarcia ubezpieczenia. Przypominamy, że do wyjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport. Wyjazd wycieczki rano, 14 czerwca z Chełma. Dla turystów spoza tego miasta organizatorzy przygotowali tanie noclegi i bezpłatny parking. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 502 342 117 oraz na Facebooku – wystarczy wpisać Chełmski Klub Podróżników lub Stowarzyszenie Werwa. RED