Ruszają zapisy na 5. Milę Pamięci Ofiar Komunizmu

12 września w Ogrodzie Saskim w Lublinie po raz piąty odbędzie się Mila Pamięci Ofiar Komunizmu. Celem biegu organizowanego przez Fundację „Ruchu Solidarności Rodzin”, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Lubelski Oddział IPN jest upamiętnienie w sportowy sposób ponad 170 milionów ofiar bestialskiego systemu komunistycznego na całym świecie.

– W związku z ograniczeniami z powodu COVID-19 maksymalna, dopuszczalna ilość startujących zawodników w tym roku to 150 osób – mówi Marek Wątorski, prezes zarządu Fundacji „Ruchu Solidarności Rodzin”.

– Bieganie to jeden z najbardziej popularnych sportów. Choć nie wymaga on zbyt dużych nakładów finansowych to jednak warto zainwestować w dobrane buty i odpowiednią koszulkę. Wielkim plusem uprawiania biegania przez dzieci jest wyrobienie regularności, wzmocnienie odporności i przebywanie na powietrzu. Aktywność fizyczna, powoduje że są one mniej podatne na wszelkie choroby i przeziębienia.

Dzięki temu poprawimy u dziecka sprawność fizyczną, rozwój mięśni i kości. Jest też aspekt psychologiczny biegania który w istotny sposób zwiększą pewność siebie i poczucie własnej wartości. Ruch na świeżym powietrzu to lepiej dotleniony organizm, więcej pozytywnej energii. Bieganie to również okazja, by aktywnie spędzić wspólny czas z dzieckiem – Marek Wątorski zachęca do udziału w biegu.

Zapisy rozpoczną się 7 września i prowadzone będą tylko drogą elektroniczną na stronie internetowej organizatora: www.solidarnoscrodzin.pl

Każdy zgłoszony zawodnik jest zobowiązany do pobrania i wypełnienia ankiety wywiadu epidemiologicznego. Wszyscy zawodnicy na mecie biegu otrzymają unikalny medal z wizerunkiem bohatera podziemia antykomunistycznego. Decyduje kolejność zgłoszeń.

BAS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here