Ruszyły zapisy do ligi PABLO w Świdniku

Stowarzyszenie Manufaktura Futbolu rozpoczęło zapisy drużyn do udziału w Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Lidze Orlikowej w Świdniku. Tak jak przed rokiem Ligę PABLO swoim Honorowym Patronatem objął burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, a jest ona finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik.

Oficjalnym partnerem rozgrywek jest Szkoła Podstawowa nr 5, czyli gospodarz Orlika, na którym od początku kwietnia będzie się toczyła rywalizacja.

W sezonie 2022 do rozgrywek w dwóch grupach – „open” i „35+” może się zgłosić maksymalnie 16 drużyn.

Zgłoszenia drużyn można kierować drogą telefoniczną na 601413856 lub email: jacekkosierb@interia.pl

– Piłkę nożną może uprawiać praktycznie każdy. Stąd parę lat temu zrodził się pomysł utworzenia w Świdniku ligi branżowej. W ten sposób na boisku mają szansę rywalizować ludzie na co dzień uprawiający bardzo różne profesje. Jak dużo daje im to satysfakcji i frajdy mieliśmy okazję przekonać się przed rokiem. Liga okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, a w rywalizacji wzięło udział aż 12 drużyn.

Podziwialiśmy jak się „kiwa” wikary, szybko się okazało, że muzycy nie zawsze grali „jak z nut”, a budowlańcy bardzo rzadko „murowali” dostęp do własnej bramki. Generalnie przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i rywalizacja w duchu zasad fair play. Jestem przekonany, że w tegorocznej edycji znów będzie ciekawie i nie zabraknie emocjonujących meczów – mówi Jacek Kosierb, prezes stowarzyszenia Manufaktura Futbolu w Świdniku, pomysłodawca całego przedsięwzięcia.

Tegoroczna Liga PABLO rozpocznie się w dniach 5-7 kwietnia. Mecze będą rozgrywane w godzinach wieczornych. We wtorki swoje spotkania będzie miała grupa „35+”, a we czwartki grupa „open”. Rywalizacja potrwa do końca czerwca.

Wszystkie drużyny za udział otrzymają okolicznościowe puchary, a wyróżnieni zawodnicy statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Zawodnicy czołowych trzech zespołów w obu grupach odbiorą pamiątkowe złote, srebrne i brązowe medale. Natomiast każdy bez wyjątku uczestnik rywalizacji w Lidze PABLO otrzyma upominek od organizatorów!

MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here