Ruszyły zapisy na Salon Maturzystów

16 września odbędzie się Lubelski Salon Maturzystów, organizowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Uczniowie będą mogli zapoznać się z tajnikami matury 2022, ofertą edukacyjną poszczególnych uczelni oraz zasadami przyjęć na studia w przyszłym roku. Właśnie ruszyły zapisy na to wydarzenie, które w tym roku odbędzie się w formule online.


Do egzaminu maturalnego w 2022 roku przystąpi ok. 270 tys. uczniów, którzy w przedostatniej klasie stracili prawie cały rok tradycyjnej nauki, a także kilka miesięcy w roku wcześniejszym. Nowy model nauczania w formie hybrydowej z pewnością może się odbić na wynikach ich egzaminów, dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie i zaangażowanie już od pierwszego miesiąca obecnego roku szkolnego.

Program merytoryczny najbliższego Salonu Maturzystów obejmuje wykłady ekspertów maturalnych i porady doradców edukacyjno-zawodowych, a w wydzielonej części targowej na wirtualnych stoiskach zaprezentują się szkoły wyższe. Będzie również możliwość interaktywnych spotkań ze studentami najpopularniejszych kierunków studiów. Zapisy na to wydarzenie rozpoczęły się 1 września na stronie: www.salonmaturzystow.pl. Dzięki tym wszystkim spotkaniom uczniowie będą mogli zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi i zacząć odpowiednio przygotowywać się do majowych egzaminów.

Partnerami Salonu są okręgowe komisje egzaminacyjne (OKE), kuratoria oświaty i wiodące polskie uczelnie. Patroni honorowi to: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Arkadiusz Mężyk. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here