Ryk silników, brawura i… agresja

– Ryk silnika, zawrotna prędkość, adrealina – to uwielbiam w tym sporcie. Swoje pasje spełniam na torze wyścigowym. Ale Ty pamiętaj, ulica torem wyścigowym nie jest.

Przestrzegaj przepisów, dbaj o bezpieczeństwo i szanuj życie swoje i innych – apeluje do motocyklistów żużlowiec Jarosław Hempel, dwukrotny indywidualny mistrz świata i sześciokrotny drużynowy mistrz świata.

Jarosław Hempel wystąpił w spocie przygotowanym przez Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Materiał zaczyna się drastycznymi scenami wypadków z udziałem motocyklistów.

– Tylko w pierwszych dniach lipca odnotowaliśmy 8 takich zdarzeń, jedna osoba zginęła, a 8 zostało rannych – mówi podinsp. Renata Laszczka – Rusek, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.

Na początku sezonu motocyklowego Policja przypomina, że w ubiegłym roku na terenie naszego województwa 120 motocyklistów uczestniczyło w wypadkach, 12 poniosło śmierć, a 102 zostało poważnie rannych. Od początku tego roku odnotowano już 48 wypadków motocyklowych.

– Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń – ostrzega podinsp. Laszczka-Rusek. – Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu.  Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu – dodaje.

Spot z udziałem Jarosława Hempla można obejrzeć pod linkiem: https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/105799,Sezon-motocyklowy-w-pelni-O-rozsadek-na-drodze-w-spocie-Komendy-Wojewodzkiej-Pol.html LT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here