Rynek znów najlepszy

Sztafeta w gumofilcach, mecz piłki nożnej, przeciąganie liny i zawody strzeleckie – m.in. w takich konkurencjach mierzyli się mieszkańcy gminy Wojsławice podczas Turnieju Sołectw. Sportową rywalizację, podobnie jak przed rokiem, wygrała drużyna ulicy Rynek.

– Jeszcze do niedawna impreza nazywana była Turniejem Ulic, organizowanym przez społeczników. Brały w niej udział głównie drużyny reprezentujące poszczególne ulice Wojsławic, a w jej ramach rozgrywano mecze piłki nożnej. Obecnie ilość konkurencji zwiększyła się kilkukrotnie. Imprezę można zaliczyć do bardzo udanych. Przyciągnęła wielu zawodników i liczną publiczność. Będziemy chcieli ją dalej rozwijać i uatrakcyjniać – mówi Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice.
W tym roku do rywalizacji stanęło siedem drużyn. Ponieważ regulamin pozwalał na łączenie drużyn, w skład niektórych z nich wchodziły po dwa sołectwa. Rywalizacja toczyła się w sześciu dyscyplinach: wędkarstwie, strzelectwie sportowym, piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny oraz sztafecie 4×100 m w gumofilcach.
– O końcowej lokacie decydowała łączna liczba punktów zdobytych za każdą konkurencję – tłumaczy Paweł Burda, sędzia główny Turnieju.
Ostatecznie, po zsumowaniu wszystkich punktów ze wszystkich konkurencji, zwycięzcą Turnieju Sołectw po raz trzeci z rzędu została ul. Rynek. Jej kapitanem była Wioletta Jeleń. Kolejne miejsca zajęły – ul. Krasnystawska, Huta, Turowiec i Krasne, Partyzancka Kolonia.
Jak zapowiadają organizatorzy, w przyszłym roku być może zawody zostaną rozłożone na dwa dni, a pod uwagę brane są także następujące konkurencje: szachy, tenis stołowy, wyścig kolarski, wyścig kajakami po stawie, siłowanie na rękę, rzut wałkiem (konkurencja dla kobiet) oraz konkurencje dla dzieci – biegi w workach oraz na nartach.
Organizatorami imprezy były: Urząd Gminy Wojsławice, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach, UKS „Arka”, GSKS „Vojsławia”, Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice, Szkolne Koło Strzeleckie „Acumen” oraz Koło Wędkarskie w Wojsławicach. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie imprezy. (w)