Rywale oglądali plecy Maćka Więckowskiego

Zawodnicy KM Cross startujący w Żaganiu (na zdjęciu brakuje quadowców – Konrada Nagajka i Artura Szczebaka).

Świetny występ w rozgrywanej w Żaganiu V i VI rundzie Mistrzostw Polski w Cross Country odnotował Maciej Więckowski z Klubu Motorowego Cross. Pierwszy w obecnym sezonie start lublinianina wśród seniorów przyniósł mu podwójne zwycięstwo i 7. miejsce na półmetku zmagań w 31-osobowej stawce.

W Żaganiu plecy Więckowskiego oglądał między innymi Łukasz Kurowski, reprezentant Rega MX Team Ropczyce, który w czterech poprzednich startach (w Kwidzynie i Chełmnie) za każdym razem przyjeżdżał na czele stawki!

Tym razem nieco słabiej spisał się Grzegorz Antoniak, który w tym sezonie raz był drugi i trzy razy trzeci. W Żaganiu reprezentant KM Cross w pierwszym biegu zajął szóste miejsce, a w drugim poprawił się o jedną lokatę. Antoniak z 111 pkt. w klasyfikacji sezonu plasuje się ze stratą 11 pkt. tuż za liderem, Łukaszem Kurowskim.

Wśród juniorów startujący pierwszy raz w tegorocznym cyklu Jakub Komsta dwukrotnie przyjeżdżał ósmy. Oskar Szulc, który jeździł i w Kwidzynie, i w Chełmnie tym razem był 11. i 10. W klasyfikacji sezonu lepszy – na 10. pozycji – jest Szulc.

W rywalizacji quadów o sporym pechu mógł mówić Konrad Nagajek. Zawodnik Klubu Motorowego Cross przewodzący klasyfikacji generalnej po czterech rundach, na pierwszym okrążeniu uległ groźnemu wypadkowi i został odwieziony do szpitala. Pod nieobecność lidera honoru lubelskiej ekipy bronił Artur Szczebak, dwukrotnie drugi, tuż za Mateuszem Krzyżosiakiem ze Sparty Wrocław.

W kategorii Master najlepszy w zawodach z lublinian był Piotr Więckowski, który zajął dziewiąte miejsce.

W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski w Cross Country ekipa z Lublina z 730 punktami zajmuje drugie miejsce.

Z 971 pkt. prowadzi Automobilklub Głogów. Trzeci z 389 pkt. jest KKM Kwidzyn. BAS