Rywale uciekli w trzeciej kwarcie

W drugim meczu sezonu 2022/23 w Energa Basket Lidze, a swoim pierwszym wyjazdowym, koszykarze Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin przegrali w sobotę w Gliwicach z Tauron GTK 49:63. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej  kwarcie, w której zespół gospodarzy zanotował serię 13:0, a aż 11 z tych punktów zdobył Jure Skifić.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W Tauron GTK świetnie radził sobie Terrance Ferguson – po jego trójce gospodarze byli lepsi o cztery punkty. Obie drużyny miały jednak problemy ze skutecznością, więc kibice oglądali niski wynik. Ostatecznie dzięki trójce Sherrona Dorsey-Walkera po 10 minutach było 13:14.

Drugą kwartę gospodarze zaczęli od małej serii 6:0 i w tym fragmencie wyróżniał się Norbert Maciejak. Dopiero po kilku minutach Cleveland Melvin doprowadził do wyrównania.

Później akcjami “wymienili się” Jure Skifić oraz Kregor Hermet i pierwsza połowa zakończyła się remisem 30:30.

Klavs Cavars w trzeciej kwarcie sprawiał, że to Polski Cukier Start był nieco lepszy. Spotkanie jednak ciągle było niezwykle zacięte i żadna z ekip nie potrafiła na dłużej zbudować odpowiedniej przewagi. Po zagraniach głównie Skificia to Tauron GTK prowadził jednak przed ostatnią kwartą różnicą 10 punktów – 51:41.

W ostatniej części meczu obie drużyny znowu nie pokazywały najlepszej ofensywy, ale to oznaczało jednocześnie dobrą sytuację dla gospodarzy, którzy utrzymywali przewagę. Lublinianie nie byli w stanie odrobić strat. Ostatecznie Tauron GTK zwyciężył ostatecznie 63:49. (PLK)

Tauron GTK Gliwice – Polski Cukier Pszczółka Start Lubin 63:49 (13:14, 17:16, 21:11, 12:8)

Tauron GTK: Franklin Jr. 11 (2×3), Ryżek, Ferguson 14 (2×3, 11 zb. ), Put 5 (1×3), Murphy 13 (9 zb) – Skifić 13 (1×3), Maciejak 4, Szlachetka 3, Busz.

Start: Dorsey-Walker 24 (6×3, 10 zb), Dziemba, Melvin 10, Hermet 7, Cavars 7 (10 zb) – Smith 1, Krasuski, Młynarski, Pelczar, Szymański.

Pozostałe mecze 2. kolejki:

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 63:76 * PGE Spójnia Stargard – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 73:72 *Rawlplug Sokół Łańcut – Anwil Włocławek 67:85 * Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 87:73 * niedzielne mecze; Twarde Pierniki Toruń – Suzuki Arka Gdynia, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – BM Stal Ostrów Wielkopolski oraz King Szczecin – Enea Zastal BC Zielona Góra zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

W tabeli prowadzi Śląsk przed Anwilem i Treflem (po 4. pkt.). Start ma punkt mniej i jest siódmy.

W następnej kolejce – 9 października: Polski Cukier Start Lublin – Trefl Sopot (19:30).