Rzemieślnicy, do boju

Tylko do końca lipca trwa nabór projektów do konkursu dla artystów, rzemieślników i majsterkowiczów. Nagrodą główną jest 5000 zł.


W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno artyści indywidualni, jak i zespoły. Zainteresowani muszą przygotować opis swojej koncepcji i kosztów materiałów. Wymagana jest również wizualizacja w dowolnej formie, np. rysunek, model 3D lub grafika. Projekty należy wysyłać na adres rewiry.lublin@gmail.com. Istnieje możliwość zgłoszenia jednego albo kilku projektów. Lista prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu uczestnicy powstanie do 15 sierpnia.

Podczas drugiego etapu artyści na oczach komisji i widzów stworzą swoje dzieła. Jury składa się z artystów, twórców sztuki użytkowej, designerów, projektantów, majsterkowiczów i mieszkańców Lublina. Organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne o łącznej wysokości 10 tys. zł. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 5000 zł., wicemistrz – 3000 zł laureat trzeciego: 2000 zł. Istnieje też możliwość przyznania dwóch nagród pocieszenia po 500 zł. każda. Joanna Niećko