Są chętni na działkę

Jest zainteresowanie miejską działką przylegającą do Chełmskiego Parku Wodnego. Dwie firmy wpłaciły wadium. Przetarg już w poniedziałek 14 maja. Nieruchomość została wyceniona na 1,4 mln zł.

To już trzecie podejście chełmskich urzędników do sprzedaży ponad 60-arowego terenu przy zbiegu ulic Lubelskiej i Trubakowskiej, przylegającego do Chełmskiego Parku Wodnego. Pierwsze dwa zakończyły się fiaskiem. Potencjalnych kupców być może odstraszyła wysoka cena – 1,7 mln zł w pierwszym przetargu i 1,5 mln zł – w drugim.

Działka, zgodnie ze zmienionym w 2013 roku planem zagospodarowania przestrzennego miasta, jest przeznaczona pod budowę m.in. obiektów handlowych o pow. powyżej 2 000 m kw. czy hotelu. Wreszcie pojawiła się szansa, że nieruchomość znajdzie nowego nabywcę. Wadium wpłaciły dwie firmy. Obie spoza Chełma, w tym jedna z Lubelszczyzny. Prezydent Agata Fisz nie ukrywa, iż liczy na sprzedaż działki. Pieniądze z transakcji, patrząc na ilość zaplanowanych na br. inwestycji, na pewno przydałyby się. Przetarg został zaplanowany na najbliższy poniedziałek, 14 maja. (s)